pondelok 13. februára 2012

U Amandy

Amanda Wright žije so svojim mužom v Severnej Karolíne, čo vlastne nie je až tak dôležité. Dôležité je, že má pekný dom, a najdôležitejšie, že pri zariaďovaní si nevystačila návštevou dizajnových obchodov ale priložila ruku k dielu a veľa vecí si vyrobila sama. 

Tehly okolo krbu mali byť pôvodne natreté na bielo, nakoniec to Amanda stopla.


Aj svetelnú reťaz zavesenú na posteli si Amanda vyrobila sama. Návod na výrobu nájdete tu


Amanda vlastní "papiernictvo", teda obchodík so zaujímavými vecičkami, pohľadnicami a zápisníčkami z papiera. Volá sa wit and whistle. Určite aj preto nájdete v jej dome rôzne papierové dekorácie.


Namalovať tento zaujímavý vzor na stolíku trvalo Amande celú večnosť, ale výsledok stojí za to.

Amandina najobľúbenejšia časť domu...mhmm vôbec sa nečudujem.Vzadu na stene visia "debničky" na tlačiarenske písmená. Teraz slúžia na zbierku kamienkov a piesku, ktoré si nosia z každej cesty.


Najobľúbenejší kredenc, ako Amanda nazvala túto komodu, je z antikvariátu.

Toto kreslo daroval Amande jej muž. On ho síce nenávidí, ale Amandu miluje a preto jej ho kúpil.

Keď som si pozerala fotky tohto krásneho domu okrem toho, že som začala ochkať, nádherovať, krááásovať a super nápadovať, začala som rozmýšlať nad tým, ako tento uhladený, čistý, jednoduchý interiér vyzerá, keď sa naozaj používa. Je mi totiž jasné, že na fotenie sa všetko uprace, vyčistí a podobne. Ale predsa len, človek príde domov, niekde hodí kľúče od bytu, kabát, tašku, niekde položí noviny. Proste by som k nim chcela nakuknúť v piatok večer pred sobotňajším upratovaním a uistiť sa, že aj tu žijú normálny ľudia. 

5 komentárov:

 1. Kraasa, paci sa mi ta presklena stena musi tam byt tolko slnka.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. veru a nepotesi len to slnko ale aj ten nadherny vyhlad

  OdpovedaťOdstrániť
 3. A me se libi ty zavesy jak krasne splyvaji az na zem... S tim, jak to tam vypada "neuklizene" to je zajimava myslenka, taky jsem nad tim zrovna tuhle premyslela, jak do casopisu (a portfolia designera :-)) se to krasne nacanca, ale bezny zivot vypada jinak :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Úúúžasné, krásne :O originálne, myslím, že si ukradnem pár nápadov :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Kačena len do toho...v tomto pripade je akakolvek inspiracia povolena! :)

  OdpovedaťOdstrániť