pondelok 19. septembra 2011

Vyrobte si látku s vlastným vzorom

Niekedy máte vlastnú predstavu o tom, aký vzor by ste chceli mať na svojej pohovke, poduške či závesoch. Niekedy natrafíte presne na takú látku akú hľadáte. A niekedy stačí iba dobrý nápad, trocha času a látka s vašim vysnívaným vzorom je na svete. 


Na začiatku si zaobstarajte látku, na ktorú chcete vzor aplikovať.
Potom si zoberte ceruzku a papier a dobre pohútajte nad vzorom. Technicky zdatnejší použijú počítač a všakovaké programy typu skicár, photoshop alebo illustrator. Nezabudnite, že keď budete vzorom potláčať látku, tak bude vo finálnej podobe obrátený.

Ak máte vzor vystrihnite si šablónu a obkreslite ju na kúsok dreva alebo linolea. Rydlom odstránite všetko okolo, aby vzor vystupoval. Ľahšie sa vám bude ryť do linolea, to sme zvládali aj na výtvarnej výchove na základke. 


Na valček naneste trochu farby na textil. Valčekom viackrát prejdite po vašom vyrezanom vzore.


Á šup otestovať výtvor na papier. Uvidíte, ako to bude vyzerať na látke a vyskúšate si aj napájanie vzoru.Potom už len prácne aplikovať vzor na látku.


Potlačenú látku zaveste a nechajte pár dní dobre preschnúť. Potom ju môžete preprať a ušiť si z nej poťah na vankúš alebo ňou obaliť kus molitanu a urobiť si sedák na lavicu.Ak radi šijete, alebo robíte s látkami, určite kliknite na Prudent baby, nájdete tam množstvo originálnych nápadov.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára